Połączenie elementów dziennikarstwa i operatorki filmowej ma kluczowy wpływ na jakość zarejestrowanego materiału w realizacji telewizyjnej. Jeżeli dziennikarz nie rozumie specyfiki działania filmowca, nigdy nie uda mu się w pełni wykorzystać potencjału tkwiącego w kamerze.

Nasze warsztaty dziennikarsko-filmowe są skierowane do osób, które chciałyby w przyszłości zajmować się dziennikarstwem telewizyjnym. Oferta zawiera spojrzenie na tę problematykę z dwóch stron: ze strony dziennikarza i ze strony operatora kamery, z którym dziennikarz realizuje swoje materiały. O przykładowych ćwiczeniach wykonywanych podczas tych zajęć mogą Państwo przeczytać poniżej.

Ważnym elementem tych warsztatów jest możliwość przeanalizowania własnej mowy ciała, która ma kluczowe znaczenie w kwestii odbioru naszej osoby przez widza. Często mniejsze znaczenie ma to, co mówimy, od tego jak mówimy.


 Proponowane ćwiczenia:

  • autoprezentacja przed kamerą - ćwiczenia z zakresu mowy ciała, emisji głosu, kontaktu wzrokowego, postawy, wyboru tła i sposóbów radzenia sobie ze stresem,
  • setka dziennikarska - ustawienia dziennikarza przy setce, wywiadzie - omówienie kontrplanów i przebitek,
  • mikroport i mikrofon - ćwiczenia z profesjonalnym sprzętem używanym przez dziennikarzy telewizyjnych,
  • dziennikarz i operator - omówienie praktycznych elementów współpracy tego duetu,
  • realizacja newsa z wypadku drogowego - uczestnicy warsztatów opracowują konspekt newsa, odgrywają zaimprowizowaną scenkę wypadku drogowego, a ekipa TV realizuje newsa.
  • sonda uliczna - uczestnicy w zespole: operator-dziennikarz, próbują przekonać przechodniów do uczestnictwa w krótkiej sondzie. Chętnym zadają 3 ustalone wcześniej pytania.

Pojawiły się pytania? Zadzwoń teraz:

690 973 603

Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą
Skontaktujemy się z Państwem do 24 godzin! Wysyłając formularz wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie Waszych danych osobowych zawartych w niniejszej formularzu (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych Dz. U. Nr 133 poz.883) w celu kontaktu z Państwem. Po więcej szczegółów dot. naszej polityki prywatności zapraszamy pod adres: http://warsztatyfilmowe.pl/rodo.pdf

stat4u