Warsztaty filmowe w Muzeum-Zamek Łańcut

Warsztaty filmowe w Muzeum-Zamku w Łańcucie są elementem dużego projektu, którego realizacją zajmuję się od 3 lat. Za nami trzy spotkania, podczas których powstały trzy filmy. Pierwsze dwa to etiudy fabularne z dziećmi i młodzieżą, natomiast trzecia produkcja to dokument zrealizowany z dorosłymi i seniorami. O tym ostatnim zresztą możecie przeczytać więcej tutaj.

W tym roku warsztaty przerodziły się w pewne podsumowanie dotychczasowych działań projektu, ponieważ wraz z uczestnikami i zaproszonymi przez nich gości mieliśmy okazję zobaczyć premiery wszystkich trzech filmów zrealizowanych podczas zajęć. Premiera odbyła się w niezwykłej sali balowej Zamku i poprzedzona została krótką prelekcją koordynatorki projektu i kierownika działu edukacji Pani Edyty Kucaby-Łyszczek. Po projekcji mieliśmy możliwość porozmawiania z uczestnikami na temat zobaczonych filmów, a także wzięliśmy udział w nagraniu newsowego materiału, który udokumentował całe wydarzenie.

Swoją drogą, warsztaty filmowe w Łańcucie to nie tylko sprawa związana z naszymi zajęciami, ale też szansa na obserwowanie jak ten zamek się rozwija! Z roku na rok widać jak na dłoni, że prace odnawiające blask tego dziedzictwa narodowego postępują i rozwijają ofertę turystyczną tego obiektu. Bez dwóch zdań jeśli nie byliście jeszcze w Łańcucie to koniecznie odwiedźcie to piękne miasteczko i ten wspaniale zachowany obiekt.

Jakie plany na przyszłość?

Premiera filmowa w Łańcucie jest uwieńczeniem 2019 roku, który obfitował w wiele okazji do spotkań warsztatowych. Myślę, że Łańcut odwiedzę jeszcze nie raz, czy to prywatnie, czy zawodowo. Nowy rok szykuje się równie pracowicie, co poprzedni. Mogę Wam już zdradzić, że Uniwersytet Śląski Dzieci zebrał grupę młodych studentów, co zwiastuje tylko tyle, że przez kolejne pół roku będę miał okazję prowadzić zajęcia w ramach tego śląskiego projektu. Cieszę się niezmiernie i już nie mogę się doczekać kolejnych warsztatów, które przyniesie 2020 rok!


Michał Kołdras

Prowadzący warsztaty filmowe. Operator kamery i montażysta.

Od 2011 r. profesjonalnie zajmuje się produkcją filmową jako operator filmowy, współpracując w tym zakresie z takimi mediami, jak TVP, Onet, czy Wirtualna Polska. Prowadzi serwis internetowy Kinoamatorskie.pl, który patronuje kilkunastu festiwalom filmowym w Polsce. Zdobył główną nagrodę w konkursie na VIDEO biznes organizowanym przez firmę Divante. Zrealizował wiele edycji warsztatów filmowych na terenie całej Polski. W 2017 roku wraz z trzecim ogólnopolskim multipleksem kinowym Helios zrealizował ogólnopolski przegląd kina niezależnego HeliosOFFy.

 

stat4u