Premiera filmowa w Helios Sosnowiec

Premiera filmowa to zawsze bardzo ważny moment w życiu każdego filmowca. Emocje są podwójne w sytuacji, kiedy uczestnicy warsztatów filmowych mają okazję po raz pierwszy zobaczyć się na dużym ekranie. Nie zawsze jednak odbywa się to w tak filmowych okolicznościach jak w przypadku warsztatów filmowych organizowanych dla studentów Uniwersytetu Śląskiego Dzieci w Katowicach! Miejscem premiery było bowiem kino Helios w Sosnowcu.

O warsztatach filmowych organizowanych w Katowicach pisałem Wam już kilkukrotnie, dlatego nie będę tutaj powtarzał, co robiliśmy na każdym kolejnym spotkaniu. Warto jednak podkreślić, że od naszych ostatnich zajęć do premiery minęło 5 miesięcy! Zatem uczestnicy, którzy brali udział w prapremierze swojego filmu mogli już zapomnieć, jak ostatecznie prezentuje się etiuda warsztatowa. Taka przerwa od zajęć pozwoliła na nabranie dystansu i ponowne zmierzenie się z dziełem, które powstało jako ukoronowanie naszych filmowych spotkań.

W premierze kinowej filmu "Mój Talent" uczestniczyło ok. 100 osób. Nie byli to tylko uczestnicy i ich rodzina, znajomi, ale również przypadkowi widzowie, którzy przyszli na seans komercyjnego filmu, puszczanego tuż po naszej premierze. Finalny film został zaprezentowany po serii klipów prezentujących backstage naszych spotkań, dzięki czemu widzowi mogli poznać kulisy powstawania ostatecznego produktu. Sama premiera odbyła się w podniosłej atmosferze, a uczestnicy mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy! Nie zabrakło rzęsistych oklasków i uśmiechów na twarzy.

Co dalej?

Pierwsza edycja katowickiego projektu dobiegła końca, ale to nie oznacza, że moja przygoda ze Śląskiem również się kończy. Trwa bowiem rekrutacja na kolejny całoroczny kurs, który rozpocznie się już 14 grudnia. Jaki film zostanie wyprodukowany tym razem? Tego dowiemy się zapewne w maju 2020 roku! Tymczasem, czas przygotować się do kolejnych zajęć.


Michał Kołdras

Prowadzący warsztaty filmowe. Operator kamery i montażysta.

Od 2011 r. profesjonalnie zajmuje się produkcją filmową jako operator filmowy, współpracując w tym zakresie z takimi mediami, jak TVP, Onet, czy Wirtualna Polska. Prowadzi serwis internetowy Kinoamatorskie.pl, który patronuje kilkunastu festiwalom filmowym w Polsce. Zdobył główną nagrodę w konkursie na VIDEO biznes organizowanym przez firmę Divante. Zrealizował wiele edycji warsztatów filmowych na terenie całej Polski. W 2017 roku wraz z trzecim ogólnopolskim multipleksem kinowym Helios zrealizował ogólnopolski przegląd kina niezależnego HeliosOFFy.

 

stat4u