Jesień życia to idealny czas na poświęcenie się realizacji swoich pasji i marzeń. Jedną z takich pasji może być film. Wielokrotnie przecież zdarzają się w naszym życiu chwile, które pragnęlibyśmy zarejestrować. Mowa choćby o ciekawej wycieczce, czy fascynującej zabawie wnuków.

Nasza oferta szkoleniowa skierowana jest przede wszystkim do Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Domów Seniora oraz Stowarzyszeń, które mają na celu aktywizację seniorów. Proponujemy Państwu udział w warsztatach filmowych, podczas których uczestnicy poznają tajniki filmowania, wezmą udział w ćwiczeniach z montażu filmowego, a także stworzą film, który będzie efektem warsztatów.

W zależności od wybranego wariantu, zajęcia mogą odbywać się podczas dwóch, lub trzech spotkań (jeżeli w grę wchodzi również nauka montażu filmowego). Nie ma potrzeby przynoszenia własnego sprzętu, ponieważ wszelkie niezbędne urządzenia przywozimy ze sobą.


 

Spotkanie pierwsze - kompendium wiedzy filmowca

  • prezentacja multimedialna dotycząca świata filmu [wprowadzenie do scenariusza, obrazu, dźwięku w filmie, kilka słów o montażu i premierze],
  • pokaz filmów z innych warsztatów z udziałem seniorów [dyskusja],
  • rysowanie jednej klatki storyboardu,
  • zaprezentowanie pomysłu na film, konsultacja i akceptacja scenariusza.

 

Spotkanie drugie

  • realizacja etiudy/reportażu [zajęcia na planie filmowym],

 

Spotkanie trzecie - montaż i premiera filmowa (opcjonalnie)

  • ćwiczenia z montażu filmowego,
  • analiza nagranego materiału.

KOSZT warsztatów:

  • w przypadku programu dwudniowego 180 zł/os + koszty logistyczne (dojazd/nocleg)
  • w przypadku programu trzydniowego 180 zł/os + jednorazowo 300 zł od całej grupy + koszty logistyczne (dojazd/nocleg)

Przykładowy film z naszych warsztatów:

Pojawiły się pytania? Zadzwoń teraz:

690 973 603

Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą
Skontaktujemy się z Państwem do 24 godzin! Wysyłając formularz wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie Waszych danych osobowych zawartych w niniejszej formularzu (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych Dz. U. Nr 133 poz.883) w celu kontaktu z Państwem. Po więcej szczegółów dot. naszej polityki prywatności zapraszamy pod adres: http://warsztatyfilmowe.pl/rodo.pdf

stat4u